Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Prehľad správ

Kto sú naj športovci roka 2017?Vytlačiť
 

Každoročná anketa „Najúspešnejší športovec mesta za rok 2017“ skončila. Čo prinieslo tohtoročné hodnotenie?

naj športovec_FOTO Števonka.jpgZ viac ako šesťdesiat prihlásených športovcov vybrala porota niekoľko naj. „Výber bol ako každý rok náročný, preto sme športovcov rozdelili do viacerých kategórií,“ hovorí Marek Rojík, športový referent mesta Zvolen a člen poroty. Športovcov porota rozdelila na olympijských a neolympijských. Okrem toho sa vyberali najúspešnejší športovci podľa vekových kategórií z jednotlivcov aj kolektívnych športov. Mesto na úvod odovzdalo cenu najobľúbenejšej športovkyni, Nelli Novodomskej, ktorá získala najviac hlasov vo verejnom hlasovaní na sociálnej sieti Facebook. „Mám kamarátov, rodinu, celý tím, ktorý mi pomáha a vďaka nim sa aj roznieslo, čo robím,“ povedala Nelli na margo ocenenia. Vníma ho ako satisfakciu za celoročnú námahu.

Okrem rôznych hodnotených kategórií porota vybrala aj absolútnu víťazku ankety. Stala sa ňou lyžiarka Tereza Jančová. Cenu na mieste prevzal jej otec. „Terezka je teraz na pretekoch v Nórsku, nemohla prísť,“ vysvetlil. Hneď potom sa vraj chystá na Majstrovstvá Slovenska vo Vrátnej. Úspešná bola aj druhá dcéra, Rebeka Jančová, ktorá získala cenu v kategórii mládežníckych olympijských športovcov.  Jančo hovoril o tom, čo je za úspechom oboch dcér. „Dôležitá je podpora širokého okolia, deti to musí baviť a tešiť,“ povedal. Priznal, že rodič sa občas musí aj obetovať, aby dieťa bolo úspešné.

Na záver vyhodnotenia, ktoré sa konalo 20. 3. na Zvolenskom zámku, prijal cenu aj poslanec mestského zastupiteľstva, tréner karate Miroslav Slížik, ktorého odchovanci boli na zámku takisto ocenení. Priznal, že hoci na šport sa často pozerá z pohľadu financií, zdôraznil, že šport nie je len o peniazoch a podmienkach. „Najdôležitejšie je prebudiť v deťoch záujem, objaviť ich nadšenie pre šport, dať im dôvod, pre ktorý sa budú vracať do telocvične.“

Primátorka Lenka Balkovičová oceneným športovcom zagratulovala a špeciálne poďakovala trénerom. „Teší ma, že je čoraz viac ocenených detí a mladých ľudí, ale veľmi si vážim aj dospelých, ktorí tieto deti vedú a vychovávajú z nich úspešných a sebavedomých dospelých ľudí. Keď oceňujeme športovcov, myslime na to, kto je za ich úspechom, je to celý tím okolo športovca,“ zdôraznila.

 Ako dopadlo samotné oceňovanie? Ponúkame stručný prehľad:

 

Mládež (0 - 15):

Olympijské športy

Andrej Antoška, Viktória Školníková, Cyril Kuchár, Jaroslava Ďurianová, Radoslav Franko, Rebeka Jančová

Neolympijské športy

Allan Porubský, Nelli Novodomská, Daniela Korečková

Športový kolektív

TJ Slávia TU Zvolen, MFK Zvolen Dorastenci

Výrazný športový talent

Miloš Kelemen, Alexandra Uhrinová, Alžbeta Garguláková, Nina Janštová, Lea Výbochová, Katarína Dvorská, Katarína Kuzmová, Jakub Kolenič

 

Juniori (16 - 21):

Olympijské športy

Bambura Tomáš, Grofik Marcel, Pavol Szolár, Tereza Jančová, Michaela Mattová, Veronika Karlíková

Neolympijské športy

Barbora Kortišová

 

Dospelí:

Olympijské športy

Danica  Sokolíková, Martina Repiská

Neolympijské športy

Timea Trajteľová, Dušan Binder

Športový kolektív

HKM Zvolen – seniori, BK ZŠ Zvolen- ženy, MVK Zvolen - muži 

 

Tréner roka: Miroslav Slížik

Špeciálna cena: Laura van Dalen (Cena za  výnimočný prínos pre rozvoj basketbalu vo Zvolene)

Najpopulárnejší športovec: Nelli Novodomská (víťazka hlasovania verejnosti)

Absolútny víťaz ankety: Tereza Jančová

 

-ej-


 
 


Úvodná stránka