Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Prehľad správ

Litva vo Zvolene Vytlačiť
 

Týždeň plný zážitkov a nových skúseností prežilo 12 žiakov tretieho ročníka Gymnázia Ľ. Štúra vo Zvolene s našimi litovskými hosťami z mesta Kaunas. Od 5. do 10. Marca 2018 v rámci projektu Erasmus+ spoznávali Slovensko, nadviazali nové priateľstvá a získali vedomosti z oblasti fyziky.

Všetci účastníci projektu v učebni fyziky.JPGUkázali sme svojim partnerom z Litvy mesto Zvolen, Banskú Bystricu a, samozrejme, naše hlavné mesto Bratislavu. Nakoľko v Litve nie sú žiadne vyššie pohoria, zobrali sme našich hostí na Donovaly, kde sa previezli lanovkou na Novú Hoľu.

Keďže projekt je zameraný na zvýšenie gramotnosti v prírodných vedách, najmä vo fyzike, navštívili sme vedecké centrá „ Aurélium“ v Bratislave a „ Atlantis“ v Leviciach.

Cieľom krátkodobého výmenného pobytu žiakov na Slovensku bolo predstaviť šesť fyzikálnych zákonov, ich objaviteľov a využitie v každodennom živote. Počas prezentácií v nemeckom jazyku žiaci demonštrovali príklady využitia daného zákona v praxi. Účastníci projektu pripravili ku každému zákonu niekoľko teoretických aj praktických úloh, ktoré ich projektoví partneri následne riešili. Žiaci sa popasovali s úlohami na výbornú a každé zadanie vyriešili bezchybne.

Začiatkom júna sa bude konať projektové stretnutie žiakov u našich partnerov v Litve, na ktoré sa už veľmi tešíme. Dovtedy však čaká na žiakov oboch partnerských škôl najťažšia úloha v rámci projektu – zostaviť malú prenosnú vodnú elektráreň, ktorej funkčnosť budeme testovať na vodnom toku v Litve.

Eva Cesnaková

Gymnázium Ľ. Štúra


 
 


Úvodná stránka