Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Prehľad správ

Začala sa bežecká sezónaVytlačiť

beh.jpgBeh Zvolenská corrida otvoril bežeckú sezónu vo Zvolene. Populárneho mestského behu sa zúčastnilo 86 pretekárov.

Podmienky na beh boli príjemné a podľa bežcov sa beh Corrida vydaril. „Trať bola skvele spravená, dobre vyznačená, veľa účastníkov a ľudia bežcov povzbudzovali,“ povedala Jana Martinská z Apatieky Rovňany, ktorá sa umiestnila na 1. mieste v kategórii E žien s časom 40:18. Bežalo sa 10 kilometrov v podobe desiatich okruhov mestom. Beh predchádzala Mama Corrida, teda beh detí s maminami alebo mamín s deťmi. Ako sa bežalo pretekárom? „Bežalo sa dobre, len som mal hrozný čas. Vyhral som len za to, že som starý,“ smial sa Miloš Hric z Krnnej, ktorý dosiahol s časom 39:17 na 1. priečku v kategórii B muži. V kategórii najstarších mužov zvíťazil Peter Kypta  z BK Sliač s časom 46:07. Pretekár prezradil, koľko trénuje:„V tomto období tak 200 km za mesiac, v lete budem určite zvyšovať, trénujem celosezónne,“ povedal a dal aj niekoľko odporúčaní ľuďom, ktorí uvažujú, že by začali behať: „Najlepšie je začať, to je prvé,“ smial sa a dodáva, „striedať beh s chôdzou a hlavne vydržať,“ uzavrel.

Beh Corrida, ktorého sa zúčastnili stovky detí s rodičmi, bol spojený s otvorením cyklosezóny. Okrem dopravného ihriska, ktoré zabezpečovala mestská polícia Zvolen, jazdy zručnosti, ktorú mal na starosti Cykloadventure Slovakia a cyklo kvízu so Združením Slatinka a CEPTOU, si mohli deti i rodičia vyskúšať rôzne odrážadlá (Športservis Športbazár) či e-biky alebo sa pridať na cyklojazdu do Vlkanovej, kde vo Fort Geronimo pokračovali ďalšie aktivity v spolupráci s Občianskou cykloiniciatívou Banská Bystrica.

Ďalší populárny beh sa konal 18. apríla. Nočný beh Šrégom nočným Zvolenom len potvrdil, že patrí medzi najpopulárnejšie behy v regióne, zúčastnilo sa ho až 430 bežcov. Bežal sa 7 km dlhý okruh v rámci širšieho centra mesta, po uzatvorených miestnych komunikáciách a parkoch. Počas celého večera vládla vo Zvolene veľmi príjemná atmosféra. Bežci si pochvaľovali organizáciu ako aj zvolenú trať. Účastníčka  Katarína Chromeková z Kokavy nad Rimavicou zhodnotila atmosféru nasledovne: „Zo všetkých behov, na ktorých som bola, je pre mňa tento zatiaľ top, atmosféra tu bola najlepšia.“ Nočného behu sa zúčastnil aj víťaz Bostonského a Newyorského maratónu Ján Hazucha zo Zvolena. „Ja som bol spokojný, bežalo sa mi dobre. Je to vydarená akcia, ako aj po minulé roky. Prekvapuje ma, aký veľký je o tento beh záujem, aké množstvo mladých ľudí sa behu venuje. Celkovo badať vo Zvolene príliv bežcov,“ uviedol pán Hazucha.

Celkové vyhodnotenie oboch behov, ako aj pozvánky na ďalšie behy nájdete na stránke www.behzvolen.sk Organizačne behy zabezpečuje mesto Zvolen spolu s o. z. Cyklo Zvolen.