Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Prehľad správ

Aforizmov nikdy nie je dosťVytlačiť
 

Dvom známym zvolenským aforistom sa narodili ďalší potomkovia. Apropo Jozef Bily aj Ondrej Kalamár vydali a krstili ďalšiu knižku aforizmov.

Jozef Bily pokrstil svoju knižku „Od Adama Po žinčicu“ v apríli v Krajskej knižnici Ľ. Štúra. Obsahuje 1 000 aforizmov od A po Z. Na knižke pracoval zhruba pol roka, obsahuje aj ilustrácie Heleny Turčanovej. Je to už v poradí jeho sedemnásta kniha.

Ondrej Kalamár svoje dieťa, teda knižku aforizmov „K. O. od O. K.“ pokrstil 12. júna v Bratislave, 13. 6. bude krstiť aj vo Zvolene. Jeho knižka obsahuje 400 aforizmov na rôzne témy, ako aj ilustrácie Alana Lesyka. Pracoval na nej rok.

Obidvaja milujú humor, pozerajú sa na svet vlastnou, originálnou optikou. Nahovorili sme ich, aby vybrali každý niekoľko aforizmov zo svojich knižiek, a tak sa svojim čitateľom predstavili či pripomenuli.

Aforizmy oboch pánov, elegánov:

bily.jpgkalamar.jpgŽena: Jozef Bily: Názor mužov: Ženy majú byť ako Vianoce. Šťastné a veselé./ Ondro Kalamár: Každý muž verí, že preňho existuje jediná, dokonalá, osudová žena! Len väčšinou nevie, ktorá to je, kým nevyskúša všetky.

 

Láska: Jozef Bily: Ľudia prestanú byť mladými, keď im májová bryndza chutí viac ako májová láska./ Ondro Kalamár: Najčastejšie býva neopätovanou láska k peniazom.

Politika: Jozef Bily: Tlieskajúci ľudia na mítingoch nikdy nedržia rozum v hrsti./ Ondro Kalamár: Politici všetky sľuby myslia vážne! Za vtip pokladajú len ich dodržanie.

Humor: Jozef Bily: Humor nie je auto, preto by nikoho nemal prejsť./ Ondro Kalamár: Bez humoru sa dá žiť, ale nie je to sranda.

Život: Jozef Bily: Do širokého úsmevu sa vmestí celý život./ Ondro Kalamár: Život je krásny! V prípade, že nie je, porucha je vo vašom prijímači.

Ľudia: Jozef Bily: Ľudia môžu mať plné ruky práce, plné ruky peňazí a plné ruky práce s peniazmi./ Ondro Kalamár: Ľudia skôr uveria vlastnému klamstvu ako cudzej pravde.

Umenie: Jozef Bily: Absolútne umenie: Oplodniť neplodného spisovateľa./ Ondro Kalamár: Povzdych autora: Ani len tú recenziu na moju knihu nevie nikto napísať tak dobre ako ja.

-ej-

 

 


 
 


Úvodná stránka