Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Prehľad správ

Malý futbal vo Zvolene píše dejinyVytlačiť
 

„Malí futbalisti“ pripravili pre svojich priaznivcov v priestoroch areálu štadióna MFK Zvolen, na zvolenské i slovenské pomery ojedinelé, športovo-spoločenské podujatie a pomohli im nezvyčajne stráviť 1. máj.                          

Víťaz Boxo Cupu repre SR biely.jpgPod záštitou primátorky mesta Zvolen Lenky Balkovičovej a s podporou poslanca NR SR Jozefa Ježíka Schaller facility liga malého futbalu (SCHF LIMFU) v spolupráci s MFK Zvolen a z iniciatívy Jána Bosáka (BOXO Utd.) a spoločnosti L-Trade pripravili dva turnaje v malom futbale s množstvom sprievodných akcií určených celým rodinám. V sprievodnom programe sa predstavili Zvolenské mažoretky a Tanečná škola Zuzany Niščákovej, Ľudová hudba Jozefa Svinteka a Zvolenská kapela.

Na turnaj BOXO CUP prijali pozvanie aj napriek nahustenému programu, majstri sveta z roku 2017 a najlepší kolektív v ankete športovec roka 2017 – reprezentácia Česka v malom futbale, bronzové mužstvo z Majstrovstiev Európy v malom futbale 2017 a štvrťfinalista Majstrovstiev sveta v malom futbale 2017 – reprezentácia Maďarska. Slovensko postavilo v rámci reprezentačného kempu, ktorý sa konal v dňoch 30. 4. a 1. 5. práve vo Zvolene, dva reprezentačné výbery.

Turnaj sa odohral podľa tradičného formátu pre štyri mužstvá, najprv sa odohrali dva semifinálové zápasy, po ktorých nasledovali súboje o konečné umiestnenie. Všetky zápasy sa odohrali na umelej tráve MFK Zvolen podľa medzinárodných parametrov a pravidiel pod taktovkou skúsených rozhodcov z Čiech a Slovenska v rámci dvoch dvadsať minútových polčasov.          

A ako to dopadlo?

V dramatickom finále v derby zápase sa po prvotných zápasoch napokon stretlo Česko so Slovenskom. Slováci zahodili niekoľko výborných šancí, Česi zas kontrovali nastrelenou žrďou. Opäť vynikol brankár a kapitán Slovenska v jednej osobe Martin Hužovič. Slováci dobre kombinovali a päť minút pred koncom sa dostali do vedenia. Hneď za minútu však Česi odpovedali, keď pri hre bez brankára po strele Haspu Kasal vyrovnal. Aj po štvrtýkrát sa rozhodovalo až v penaltovom rozstrele. Keď Rosůlek nedal, zabezpečil výbuch slovenskej radosti z víťazstva v turnaji gólom zo značky pokutového kopu Hindák. Slováci tak v tomto súboji štyroch so cťou zvíťazili.

Najprv Slováci, potom Česi

V turnaji L-Trade CUP sa stretli klubové výbery na medzinárodnej úrovni, o ich kvalite svedčí aj ich účasť v Lige majstrov a víťazstvá v národných ligách či pohároch. Najlepšie si počínal český majster. „Brňáci“ ťažili z obrovských skúseností z medzinárodných zápasov, no zvolenský Oranjes im nič nedarovali. Jediný gól Prokaja na tri góly Mezníka, Pospiša a Macka nestačil a tak BSMK Brno dotiahlo tím až do šťastného konca.

V priebehu turnajov sa vo Zvolene uskutočnilo i valné zhromaždenie Slovenského zväzu malého futbalu za účasti zástupcov malých líg v rámci pôsobnosti SZMF a členov výkonného výboru na čele s prezidentom SZMF Petrom Králikom. Pozvanie organizátorov prijal i najvyšší predstaviteľ malého futbalu vo svetovom meradle, prezident Svetovej federácie malého futbalu Filip JUDA, ktorý Zvolen navštívil už v rokoch 2016 a 2017.

 

-mim-

 

 

 

 

 

 


 
 


Úvodná stránka