Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Prehľad správ

Zvolen opäť obstál v prieskume spokojnosti občanov so službami mestaVytlačiť
 

Dotazníkový prieskum bol realizovaný medzi obyvateľmi mesta Zvolen v mesiacoch máj až júl v roku 2018. Cieľom prieskumu bolo zistiť názory občanov na 16 oblastí života v meste. Ako Zvolenčania oznámkovali mesto tento rok?

Zvolenčania mohli hodnotiť 16 strategických oblastí: technická infraštruktúra, doprava, zdravotníctvo, školstvo, kultúra, mládež, marketing atď., a to známkami ako v škole od jedna do päť. Najhoršie ohodnotené boli tento rok oblasti: dopravná infraštruktúra (3,34), šport (3,13) a tretím od konca bolo zdravotníctvo (so známkou 2,86). „Respondenti nie sú spokojní s parkovaním – je podľa nich málo parkovacích miest a pretrvávajú problémy s parkovaním na sídliskách, rovnako ich neuspokojuje stav športovísk,“ uvádza Dagmar Weisová, koordinátorka prieskumu. „V uplynulom období sme sa pustili do riešenia parkovania, a to predovšetkým na sídlisku Západ, kde je problém najvypuklejší. Pripravili sme systém rezidentského parkovania, kým dôjde k jeho spusteniu, chceme vybudovať čo možno najviac parkovacích stojísk, rokujeme s možnými investormi parkovacích domov. Ide o dlhodobý a náročný proces, veď áut pribúda prakticky neustále,“ hovorí primátorka Lenka Balkovičová a dodáva: „Čo sa týka športovísk, začali sme s postupnou obnovou školských dvorov pri základných školách. Už dnes môžu Zvolenčania využívať vynovený areál ZŠ Hrnčiarska, pripravujeme rekonštrukciu školských dvorov na sídliskách Zlatý potok a Západ, ďalšie budú nasledovať.

Prieskum spokojnosti 2018_1.jpg

Na druhej strane opýtaní Zvolenčania sú najviac spokojní so životom mesta. „Respondenti najviac oceňujú zlepšenie v oblasti kultúry, páči sa im, že sa koná množstvo kultúrnych akcií, hlavne na námestí,“ hovorí Weisová. „Teší nás to. Naším cieľom je aktivity hlavne skvalitňovať, zachytiť čo najširšiu skupinu ľudí, spolupracovať s inými subjektmi a občanmi v meste. Dôležité je, že sa nám podarilo zlepšiť najmä informovanosť o nich,“ hovorí Juliana Kochlicová Ištóková, riaditeľka Zvolenského kultúrneho centra. Spomedzi hodnotených oblastí vo všeobecnosti najlepšie dopadli: technická infraštruktúra (2,17), vzdelávanie (2,18), sociálne služby (2,25) a mládež (2,29).  Najviac jednotiek dostala oblasť voľný čas. „Celková známka, ktorú Zvolenčania udelili mestu, je napokon 2,65, teda od minulého roku sme zaznamenali zhoršenie o 0,22 stupňa,“ hovorí hodnotiteľka prieskumu Magdaléna Bernátová a dodáva: „Obyvatelia sú kritickejší, ide o celoslovenský trend, nespokojnosť alebo akási náročnosť jednoducho rastie. Môže to byť aj tým, že zlé správy sa šíria omnoho rýchlejšie, ako tie dobré.“Aj tento rok išlo o reprezentatívny prieskum s počtom respondentov 436.

-ej-

 

 


 
 


Úvodná stránka