Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Prehľad správ

Premietania Filmového skoro klubu pokračujú aj v septembriVytlačiť
 

Obľúbený filmový klub, ktorý vedie zvolenská mládež, pokračuje aj v druhej polovici roka. Po lete prinesie zaujímavé filmy, ale aj artové novinky.

sticker1.jpgFilmový skoro klub premieta na Starej radnici mesta v sále Ľudovíta Štúra len od apríla 2017, ale organizátori toho stihli mnoho. „V decembri 2017 sme priniesli do Zvolena premiéru skejtového filmu  Monuments 2. Vo februári 2018 sa konalo premietanie Cooltúry a diskusia s režisérom Mirom Remom. V máji toho roku sme premietali slovenskú novinku Piatu loď a poskytli Zvolenčanom možnosť sa osobne porozprávať s režisérkou Ivetou Grófovou,“ vymenúva aktivity klubu jedna z jeho koordinátoriek Katarína Hrašková.  Po letnej pauze prichádzajú koordinátori filmového klubu Alica Hrašková, Katarína Hrašková, Tomáš Anton Belko a Martina Ľuptáková s ďalším nápadom. „Vydávame sériu nálepiek z kultových filmov od mladej ilustrátorky Kamily Kuricovej. V novej kolekcii sú to postavy z filmov Wesa Andersona,“ hovorí Katarína. 18-ročnú ilustrátorku z Nitry našli prostredníctvom instagramu. „Tradične ako z predchádzajúcej série sa na nálepkách nachádzajú postavy z filmov.“

Táto umelecká séria sleduje dva ciele – spropagovať aktivity filmového klubu a predstaviť ľuďom prácu mladej umelkyne. „V rámci nášho klubu chceme dávať priestor zaujímavým projektom mladých ľudí,“ hovorí Katarína.

Čo sa týka premietaní, budú opäť pokračovať tak ako predtým; každý posledný piatok v mesiaci. „Držíme sa myšlienky študenti študentom, takže premietania sa konajú za dobrovoľné vstupné,“ hovorí Katarína. Najbližším filmom bude už 28. 9. Personal Shopper – psychologická dráma s originálnym námetom a rozprávaním o osobnej nákupkyni oblečenia pre obletovanú celebritu.

-eh-


 
 


Úvodná stránka