Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Prehľad správ

Bowling pre seniorovVytlačiť
 

Bowling je hra stará stovky rokov a za kolísku tejto hry považujeme Anglicko. Práve z tejto krajiny sa dostala do Ameriky, kde sa teší veľkej obľube. U nás bowling nepatrí medzi masové športy, skôr sa zaraďuje medzi tie menej populárne.

bowling.jpgBowling sú po slovensky kolky. Podstata hry bowlingu spočíva v tom, že hráč sa snaží guľou zhodiť na zem 10 kolkov, ktoré sú postavené do rovnoramenného trojuholníka. Bowlingová guľa je síce ťažká od 3 do 7 kg, ale pre úspech v tomto športe je dôležité zamierenie. Seniori majú ešte dostatok sily a aj presnú mušku, aby guliam dali správny smer, a tak si bowling zaradili medzi svoje obľúbené športy.

Už niekoľko rokov Okresná organizácia Jednoty dôchodcov na Slovensku organizuje jedenkrát do roka súťaž v hraní bowlingu. Aj tento rok Parkovací dom Západ vo Zvolene privítal vo svojich priestoroch 9 kolektívov seniorov zvolenského okresu, ktorí si prišli zmerať sily so svojimi súpermi. Na štyroch bowlingových dráhach súťažili zmiešané päťčlenné družstvá mužov a žien. Najviac sa darilo športovcom z MO JDS Sliač, o niekoľko bodov za nimi zaostalo družstvo zo ZO JDS Budča a na treťom mieste sa umiestnili seniori a seniorky z MO JDS Sekier. Najúspešnejší pretekári z kolektívov postúpili do súťaže jednotlivcov. Táto súťaž bola veľmi napínavá a za búrlivého povzbudzovania divákov sa nakoniec rozhodlo o konečnom umiestnení. Diplom a medailu za prvé miesto si odniesol Ing. Marián Ološtiak, na druhom mieste sa umiestnil Ján Pálka. Najlepšia súťažiaca zo žien bola Janka Šályová a získala diplom a medailu za tretie miesto.

Seniori odchádzali z akcie spokojní a mnohí z nich sa chystajú viac trénovať, aby boli o rok kvalitnejšie pripravení a dosiahli lepšie výsledky. 

Ľudmila Moleková

Okresná organizácia JDS Zvolen

 


 
 


Úvodná stránka