Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Prehľad správ

Zvolenskí seniori sa majú kde stretávať, mesto vylepšuje ich klubyVytlačiť
 

Jednou z možností trávenia voľného času sú pre seniorov stretnutia v kluboch dôchodcov. Každé sídlisko či štvrť má svoj klub, celkovo ich je vo Zvolene deväť. V tomto roku sa v kluboch dôchodcov stretávalo viac ako 400 zvolenských dôchodcov a viac ako 360 ľudí sa stretávalo v klube zdravotne postihnutých.

Aby bol čas strávený v priestoroch klubov príjemný, mesto ich postupne rekonštruuje.

„Za uplynulé štyri roky sme do klubov investovali približne 20 000 eur – kupovali sa napríklad nové nábytky, vymieňali sa podlahy, okná, dvere či elektrické rozvody. Na požiadanie členov klubu sme zakúpili rôzne vybavenie ako riady či vysávač,“ hovorí vedúca odboru sociálnych vecí, zdravia a rodiny Mária Koreňová a dodáva: „Samozrejme, stále je čo modernizovať, tento proces nikdy nekončí.“

Každoročne sú v rozpočte mesta vyčlenené aj financie, ktoré putujú do fondu opráv – ročne je to asi 1 300 eur. A akú činnosť seniori v kluboch vyvíjajú? „Je to veľmi rôzne, zvyčajne ide o stretnutia, vzájomné diskusie, tvorivé krúžky, kvízy, čítanie, organizovanie spoločných výletov či účasť na podujatiach,“ hovorí Koreňová. Zároveň dodáva, že vo zvolenských kluboch je vítaný každý senior, stačí svoj záujem nahlásiť odboru sociálnych vecí, zdravia a rodiny alebo priamo správkyni klubu.

-eh-


 
 


Úvodná stránka