Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Prehľad správ

Ďalšie maľby na PodborovejVytlačiť
 

Obyvatelia sídliska Podborová a aj návštevníci tejto časti mesta majú možnosť obdivovať ďalšie murálne maľby zvolenského talentovaného street art umelca, ktorý sa skrýva za pseudonymom Panika71.

Grafiti Panika 71.JPGV posledných týždňoch sme ho videli tvoriť svoju maľbu na stene súkromnej garáže pri hlavnej ceste na Borovianskej ulici. Napĺňa tak svoj cieľ urobiť z Podborovej pouličnú galériu. K maľbám na bočnej stene budovy KD Podborová, k maľbe na garáži pri vojenských kasárňach a k maľbe na stene objektu Strednej odbornej školy hotelových služieb a obchodu pridáva svoj ďalší umelecký výtvor.

Jeho tvorba je charakteristická tým, že maľuje prevažne geometrické tvary. Občas do obrazu zakomponuje obraz ženy. Bolo preto veľkým prekvapením pre všetkých, kto jeho tvorbu pozná, keď sa na stene pri vchodových dverách Domu kultúry Podborová objavilo jeho najnovšie dielo. Obraz Ľudovíta Štúra. Nádherné, šokujúce, výborné, takéto slová vychádzali z úst tých, ktorí maľbu uvideli prvýkrát.

Ľuďom sa jeho grafiti páčia a držia mu palce, nech sa mu darí, aby podobných murálnych malieb urobil na Podborovej ešte viac. Lebo ošarpaných a sprejermi počmáraných stien je stále dosť. Nezmyselné čarbanice je treba vymeniť za pekné grafické maľby, ktoré vytvára napr. umelec Panika71.

Ľudmila Moleková

Okresná organizácia Jednoty dôchodcov na Slovensku

 

 


 
 


Úvodná stránka