Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Prehľad správ

Prvý Zvolenčan v roku 2019Vytlačiť
 

Prvé dieťatko roka 2019 sa vo zvolenskej nemocnici narodilo na Nový rok až o 7.00 hod.

DSC06422.JPGBol to chlapec Alan Ferik, ktorý pri narodení vážil obdivuhodných 3 570 g a meral 54 cm. Alan je prvým bábätkom v rodinke Jany a Petra Ferikovcov zo Zvolena, ale aj prvým chlapcom v celej veľkej rodine. „Pôrod mi zbehol veľmi rýchlo a všetka bolesť opadla hneď pri pohľade na synčeka,“ povedala mamina Janka a dodala: „Pani doktorka bola veľmi ústretová a rovnako aj všetok personál nemocnice, za čo som im nesmierne vďačná.“ Malému Alanovi, aj celej rodinke gratulujeme k takémuto úžasnému začiatku roka a prajeme do nového života hlavne veľa zdravia a síl pri všetkom, čo ho čaká!

 

Pôrodná štatistika roku 2018

V roku 2018 sa vo Zvolene narodilo 1 239 detí, z toho 13 párov dvojičiek.

Medzi najpoužívanejšie chlapčenské mená patrili Samuel (10x), Adam (9x), Matej ,Michal, Tobias (7x), Matúš, Peter, Tomáš, Oliver (6x) a Lukáš, Marek, Martin, Richard (5x).

 

Medzi najpoužívanejšími dievčenskými menami by sme našli  Hanu, Emu (9x), Natáliu, Nelu, Lenku, Elišku, Barboru, Annu, Alexandru (5x), Viktóriu, Sofiu, Dominiku (4x), Olíviu, Miu, Kristínu a Lauru (3x).

 

Objavili sa aj netradičné chlapčenské mená ako Danilo, Matei, Julian, Ryan, Svetlan, Eman, Elias a dievčenské mená: Mercedes, Megan, Melánia, Melek, Noemi, Alexis, Xénia, Vesna, Rosana, Tamia, Tea, Zoe.

-eh-


 
 


Úvodná stránka