Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Prehľad správ

35 rokov jej trvalo dokončenie knihy – konečne je na sveteVytlačiť
 

Erika Jarkovská, zvolenská spisovateľka, napísala ďalšiu knihu. Lepšie povedané, dokončila. Opäť sa vracia k tematike života amerických Indiánov. V ich živote našla podobnosť s tým naším.

35 rokov písala knihu.JPG576-stranovú knihu pokrstila v Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra naozaj magickým spôsobom. Využila na to indiánsku šou v podaní rodiny Zelmanovcov z Krupiny, kde muž prezlečený za Indiána obetoval knihu bohom predtým, ako ju očistil dymom zo šalvie a sladkého drievka. Erika dostala aj indiánske meno – Lahpia – „Tá, čo lieči“.

Autorka knihu začala písať pred 35-rokmi, dokončila ju v roku 2012. „Najprv som sa hanbila, že som taká stará a píšem o Indiánoch,“ smiala sa. Aj podľa reakcií, ktoré dostávala od vydavateľstiev, pochopila, že píše dobre, ale mala by písať o niečom inom. Napokon knihu vydala cez vlastné vydavateľstvo Enribook. Kniha s názvom Bojovníci dúhy zachytáva osudy niekoľkých indiánskych rodín. Ide o trilógiu, prvý diel je fikcia a ďalšie dva sa opierajú o skutočné udalosti. „Je to kniha o hľadaní šťastia a naplnení života,“ hovorí Jarkovská. V príbehu sa môže nájsť každý. Erika Jarkovská na 576-ich stranách prináša dlhé, ale múdre čítanie.

-eh-


 
 


Úvodná stránka