Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Prehľad správ

Do Zvolena mieri Veľká cena v krasokorčuľovaní – prehliadka krásneho pohybu a umeniaVytlačiť
 

Už 33. ročník Veľkej ceny sa bude konať v dňoch 9. – 10. 2. na zimnom štadióne vo Zvolene. Na ľad sa postaví 195 pretekárov z celého Slovenska.

veľká cena 2.jpgV sobotu ráno o 7.30 hod. odštartuje celé podujatie, ktoré je súčasťou Slovenského pohára v krasokorčuľovaní, a záštitu nad ním opätovne prevzala primátorka mesta Lenka Balkovičová. Súťažiť budú pretekári a pretekárky vo veku 4 – 25 rokov v 19 kategóriách.

Medzi pretekármi z celého Slovenska budú aj deti a juniori z Krasokorčuliarskeho klubu Zvolen, ktorý je organizátorom podujatia, a rovnako aj zástupcovia Športového krasokorčuliarskeho klubu mesta Zvolen.

Podujatie je celý čas prístupné aj širokej verejnosti. Prečo sa Zvolenčanom oplatí prísť pozrieť na túto prehliadku pohybu a umenia? „Krasokorčuľovanie ja určite jeden z najestetickejších športov, na ktoré sa dobre pozerá, aj keď nemusíte presne rozumieť pravidlám. A možno bude aj tombola,“ hovorí Ivana Urbanová z organizačného tímu podujatia. Avizuje, že ak sa to podarí, zo súťaže by mal byť dostupný aj live prenos. „Všetky ďalšie informácie, ako aj výsledky súťaže nájdu záujemcovia na našej webstránke www.sk.krasokkzvolen.sk alebo stránke zväzu www.kraso.sk,“ dodáva Urbanová, ktorá touto cestou všetkých srdečne pozýva na toto výnimočné podujatie, organizované len každé dva roky.

-eh-

33-rocnik.jpg

 


 
 


Úvodná stránka