Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Prehľad správ

Študenti sa vďaka „Show your talent“ naučili viesť tím Vytlačiť
 

Štyri mesiace pracovali na projekte, ktorým chceli priniesť na svoju školu zmenu. Študenti SPŠ dopravná Patrik Ľapin, Klaudia Plachá, Natália Ondrisová a Martina Melicherčíková sa zamerali na zdravú stravu, spolužiakov chceli inšpirovať k zmene životného štýlu.

show your talent.jpgIch prednáška bola výstupom niekoľkomesačného projektu Show your talent, ktorý na školu priniesli OZ Team a CVČ Junior. „Cieľom tohto jedinečného projektu bolo pomôcť študentom strednej školy naučiť sa komunikovať a prezentovať, pracovať v tíme, nadobudnúť organizačné zručnosti, skúsenosti v marketingu a zistiť, ako môžu ďalej rozvíjať svoj potenciál,“ hovorí Jaro Dodok, odborník na marketing a neformálne vzdelávanie z OZ Team. Po sérii prednášok, workshopov a pracovných víkendov bolo úlohou študentov dotiahnuť svoj nápad do konca. Pracovali v niekoľkých tímoch, každý si určil svojho lídra. Celý čas ich na tejto ceste sprevádzali mentori, mladí ľudia, ktorí vo svojej sfére niečo dosiahli. „Tím Fuerza (Sila) odprezentuje svoj projekt ako prvý. Sú to odvážni mladí ľudia, ktorým držím palce,“ povedala na prezentácii riaditeľka SPŠ dopravná Romana Trnková. Ich projekt zameraný na tému zdravej výživy pozostával z viacerých častí – niekoľkých odprezentovaných zaujímavostí na úvod, prednášky o výžive podľa ročných období a čínskej dietetiky z úst Miroslavy Palackovej (Holistické centrum Anaháta), príprave a ochutnávke raňajkovej kukuričnej kaše a kvízu na záver. Študent a líder Patrik Ľapin prežíval do poslednej chvíle napätie, ako projekt dopadne, či všetci všetko zvládnu, či prídu študenti, či to bude zaujímavé a užitočné. Vďaka Show your talent sa veľa naučil. „Najmä komunikovať a riadiť tím. Získal som tiež skúsenosti v marketingu. V budúcnosti by som chcel samostatne podnikať, takže toto všetko sa mi zíde,“ povedal šikovný študent, ktorý je tiež na škole členom študentskej rady.

Ďalší študenti, ďalšie projekty

Postupne predstavili svoje projekty aj ďalší študenti SPŠ dopravná. Radka Vajová, Tomáš Poliak, Roman Oravec, Tamara Kamodyová, Alžbeta Maliniaková a Róbert Glezl sa zamerali na tému, ktorá má k ich odbornosti bližšie – na dopravu. Počas prezentácie v Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra viac ako tridsiatim žiakom základných škôl hovorili o rizikách na cestách. Veľmi silný vplyv mali na prítomných videá s „crash testami“ či rôzne ďalšie dokrútky, ktoré zobrazovali zrážky áut, nehody a dôsledky nedostatočných bezpečnostných opatrení za volantom.
Emócie prítomných premieňali na vedomosti, ktoré preverili v kvíze. Aj my sme z prezentácie odchádzali s tým, že bez pripútania sa v aute človek riskuje príliš veľa. Ich projekt tak mal ohlas,
aj význam. V ďalších týždňoch predstavili svoje projekty aj ostatné tímy – jeden sa zameral na vojenskú prípravu a posledná skupina vyrobila do školy paletové sedenie. V apríli 4. 4. sa uskutoční záverečná konferencia z projektu Show your talent – v zasadačke Mestského úradu vo Zvolene.show your talent doprava.jpg

 

-eh-


 
 


Úvodná stránka