Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Prehľad správ

Najlepšia učebňa je LESVytlačiť
 

LESY A VZDELÁVANIE – tak znie nosná téma 13. ročníka Lesníckych dní, ktorých slávnostné otvorenie sa uskutoční v piatok 26. apríla 2019 na Námestí SNP vo Zvolene.

lesn.dni.jpgTéma Lesy a vzdelávanie vyplýva z hlavného posolstva Medzinárodného dňa lesov 2019, ktorý vyhlasuje Organizácia spojených národov. Hlavnou myšlienkou je šíriť povedomie o význame lesov a stromov v našom okolí a vzbudiť túžbu rozumieť lesu, jednoducho povedané „Učiť sa milovať lesy“. Organizátori sa preto rozhodli vytvoriť pomyselnú lesnú učebňu priamo na zvolenskom  námestí.

Pestrý celodenný program so začiatkom o 10.00 hod. je pripravený pre všetky vekové kategórie. Nebudú chýbať sokoliari, lukostrelci, vábničiari, trubači a kynológovia, ktorí predstavia poľovnícke tradície. Najmenších iste poteší drevený kolotoč, sadenie stromčekov, výroba vtáčích búdok alebo prechádzka lesom s rozprávkovými bytosťami. Tradičnou súčasťou programu budú aj vystúpenia hudobných a tanečných súborov a vo večerných hodinách návštevníkom zahrajú Slovak Tango a the Backwards. Prejaviť svoj vzťah k lesu budú môcť všetci návštevníci, ktorí sa zapoja do výzvy – Živé srdce pre les a spoločne sa pokúsia vytvoriť tvar srdca priamo na námestí.

V duchu „najlepšia učebňa je les“ budú Lesnícke dni pokračovať aj v sobotu 27. apríla, kedy je najmä pre rodiny s deťmi pripravený nevšedný program priamo v lese pod Pustým hradom.

Lesnícke dni pod záštitou ministerky pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR koordinuje Národné lesnícke centrum s partnerskými organizáciamia v spolupráci s lesníckymi inštitúciami združenými v Memorande o spolupráci – Zvolen mesto lesníctva.

Všetkých na tento deň srdečne pozývame.

Ing. Dana Chlpošová, Národné lesnícke centrum

 


 
 


Úvodná stránka