Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Prehľad správ

Zvolenský ženský klub pozýva žienky do svojich radov Vytlačiť
 

Dňa 27. 2. 2019 primátorka Ing. Lenka Balkovičová prijala na neformálnom pracovnom stretnutí novozvolené členky výboru Zvolenského ženského klubu.

zensky klub.jpgZvolenský ženský klub je občianske združenie, ktoré v regióne zvolenského okresu pôsobí viac ako 20 rokov a eviduje okolo 90 aktívnych členiek. Členkami klubu sú dámy rôzneho vzdelania, pracovného zaradenia, ale aj v dôchodkovom veku. „V súčasnej dobe, aj keď sa veková hranica odchodu do dôchodku stále posúva, sú ženy na dôchodku stále aktívne a rady ešte odovzdávajú svoje vedomosti a skúsenosti mladším generáciám. Aj preto sa organizujú do rôznych klubov, akým je aj ten náš,“ hovorí Ľubica Daubnerová, predsedníčka ZŽK a dodáva: „Jedným z poslaní klubu je organizovať pre svoje členky rôzne akcie, besedy, prednášky, návštevy divadelných predstavení, turistické vychádzky do prírody, ale aj poznávacie zájazdy za krásami Slovenska a na termálne kúpaliská. Na takýchto stretnutiach sa členky klubu spoznávajú, nadväzujú nové priateľstvá, vymieňajú si svoje rady a skúsenosti.“ 2.jpgDaubnerová hovorí, že mnohé dámy sa dostali do životnej situácie, kde ich dospelé deti odchádzajú z domu za štúdiom, prácou alebo si zakladajú vlastné rodiny a ony sa tým pádom cítia nepotrebné a osamelé. „Zvolenský ženský klub sa svojimi aktivitami stará aj o psychické zdravie týchto dám a vypĺňa ich čas,“ hovorí predsedníčka. Členky klubu navštevujú tvorivé dielne, kde sa rôznymi technikami učia vyrábať úžitkové, ako aj ozdobné predmety, šperky, maľované kraslice, vianočné ozdoby a pod. „Dámy si takouto činnosťou rozvíjajú svoje zručnosti a tešia sa zo svojich výrobkov. Iné si uvedomujú dôležitosť pohybu pre svoje zdravie a chodia už takmer desať rokov spoločne cvičiť,“ približuje Daubnerová. Aj keď klub nevlastní podľa Daubnerovej žiadne priestory na stretávanie sa, jeho činnosť trvá už viac ako dvadsať rokov.

Na záver Daubnerová vyzýva dámy, ktoré by mali chuť sa pridať do ich klubu a spoločne podnikať zaujímavé aktivity, nech sa ozvú. Bližšie informácie o činnosti Zvolenského ženského klubu si môžu pozrieť na stránke www.zvolensky-zensky-klub.webnode.sk, kde nájdu aj kontakty na členky výboru, pripravené poskytnúť viac informácií. „Rady privítame všetky ženy s dobrými nápadmi medzi nami,“ uzatvára predsedníčka klubu.

-eh-


 
 


Úvodná stránka