Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Prehľad správ

Posvieťte si v máji na múzeá! A na remeslá nezabudnite!Vytlačiť
 

Už po štvrtýkrát sa aj tento rok, v sobotu 18. mája, môžete tešiť na spoločnú Noc múzeí a galérií vo zvolenských a bystrických múzeách a galériách a s bohatým programom pre všetkých! Podujatie je spojené aj so Zabudnutými remeslami na Zvolenskom zámku.

noc múzeí.jpgZa symbolické vstupné vo výške 2 eur, ktoré zaplatíte len v prvom múzeu alebo galérii, získate nielen vstupy do všetkých ostatných zapojených inštitúcií, ale aj výstup na Hodinovú vežu v Banskej Bystrici. Deti do 6 rokov a ľudia so zdravotným postihnutím majú vstup bezplatný. Vďaka podpore partnerov – miest Banská Bystrica a Zvolen, Klubu historickej techniky vo Zvolene a Železniciam Slovenskej republiky navyše platí opečiatkovaná vstupenka aj ako lístok na cestu vlakom vypraveným medzi Zvolenom a Banskou Bystricou len pri tejto príležitosti. Taktiež oprávňuje návštevníkov na bezplatnú prepravu mestskou hromadnou dopravou v oboch mestách na ich spiatočnej ceste domov z múzea alebo galérie.

Návštevníkom aj tento rok ponúkame možnosť zapojiť sa do zlosovania o hodnotné ceny, ktoré venujú zapojené múzeá, galérie a mesto Banská Bystrica. Jedinou podmienkou sú aspoň štyri pečiatky z navštívených múzeí a galérií a vyplnenie a odovzdanie zlosovacieho lístka v ktoromkoľvek múzeu alebo galérii.

Pre aktuálne informácie o podrobnom programe a doprave, prosím, sledujte web stránky jednotlivých zvolenských a bystrických múzeí a galérií, facebookový profil Noci múzeí a galérií v Banskej Bystrici a vo Zvolene alebo si stiahnite mobilnú aplikáciu Múzeum SNP.

Veríme, že si z pripravovaného programu vyberiete to, čo vás osloví najviac! Alebo si rovno posvieťte na všetky múzeá a strávte s nami výnimočnú Noc múzeí a galérií!

Michaela Bučeková

Múzeum SNP

Počas víkendu 18. – 19. mája sa bude na Zvolenskom zámku opätovne konať aj podujatie s názvom Zabudnuté remeslá, ktoré organizuje OOCR Stredné Slovensko spolu s mestom Zvolen a SNG. „Počas dvoch dní uvidia návštevníci tohto podujatia zaujímavosti ako slamený hrad, dobové tance, rytierske súboje, historické remeslá a pestré hudobné vystúpenia. Jedlá z historickej kuchyne môžu ochutnať a remeselné výrobky zakúpiť,“ hovorí Jiří Pěč z oblastnej organizácie cestovného ruchu. Vstupné bude symbolické 2 eurá na osobu.

-eh-


 
 


Úvodná stránka