Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Prehľad správ

Na mestský úrad zavítala jarVytlačiť
 

Prízemie Mestského úradu vo Zvolene v stredu 10. apríla zakvitlo žltou farbou zlatého dažďa a narcisov, zavoňalo vôňou rozkvitnutej čerešne, kvitnúcich gaštanov, tulipánov a ožilo vravou zručných žien z klubov dôchodcov mesta Zvolen.

IMG_0920xxx.jpgPrevažne seniorky, ale našlo sa aj pár seniorov, dostali príležitosť prezentovať verejnosti svoje výrobky, ktoré vytvorili na tému „Jar a Veľká noc“.

O desiatej ráno už boli všetky stoly pripravené, ozdobené výrobkami šikovných rúk a čakali na zvedavých návštevníkov. A bolo čo obdivovať. Prevahu vystavených výrobkov tvorili symboly Veľkej noci – vajíčka zdobené rôznymi technikami. Maľované farbami, maľované voskom, zdobené servítkovou technikou, nitkami, stuhami, vajíčka háčkované, vyrezávané, vypaľované, malé i veľké, jedno krajšie ako druhé. Uložené boli v pekných pletených košíkoch alebo na ručne vyšívaných dečkách či obrusoch. Tie s nitkami boli zavesené na konárikoch vo vázach. Nechýbali ani rôzne figúrky zajačikov, ktoré taktiež neodmysliteľne patria k Veľkej noci. Veľa výrobkov bolo upravených ako zaujímavé a vkusné aranžmán.

Výstavu otvorila pani primátorka Ing. Lenka Balkovičová, ktorá vyjadrila obdiv všetkým autorkám týchto výrobkov a našla si aj čas, aby sa so ženami porozprávala. Návštevníkov a obdivovateľov bolo o niečo viac ako v minulých rokoch, čo, samozrejme, vystavovateľky potešilo a pridalo im chuť do ďalšej tvorby. Veľmi milá bola návšteva detí z materskej škôlky, detičky nadšene všetko obzerali, chytali jednotlivé figúrky. Hoci na stoloch bolo veľa farebných, zaujímavých vecí, najväčší záujem vzbudil skutočný, živý, biely zajačik v klietke. Deti sa nešli od neho odtrhnúť a pani učiteľka niekoľkokrát musela opakovať, že už musia ísť preč.

Veľkonočnú výstavu výrobkov seniorov už niekoľko rokov v období pred veľkonočnými sviatkami organizuje odbor sociálnych vecí, zdravia a rodiny. Za prípravu a úspešný priebeh celého dňa sa treba poďakovať predovšetkým vedúcej odboru pani PhDr. Márii Koreňovej, ktorá so svojimi spolupracovníčkami dokázala zabezpečiť všetko tak, aby vystavovatelia odchádzali spokojní, že mohli ukázať svoje výrobky a v návštevníkoch sa cez talent a zručnosť žien prebudil pocit blížiacich sa sviatkov Veľkej noci.

 

Ľudmila Moleková

 

 


 
 


Úvodná stránka