Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Prehľad správ

Vo Zvolene nám pribudlo 20 nových talentovVytlačiť
 

Pilotný ročník rozvojového programu pre stredoškolákov Show your talent vyvrcholil slávnostnou konferenciou 4. apríla na Mestskom úrade vo Zvolene. Študenti spolu s učiteľmi ukázali svoj talent a odprezentovali výsledky svojho polročného úsilia.

Show your talent konferencia do novín.jpgNa záverečnej konferencii sa zúčastnilo viac ako 100 hostí z podnikateľského a neziskového prostredia, zo škôl, ale aj zo samosprávy. Prišli sa pozrieť na úspechy šestnástich študentov a štyroch učiteľov Strednej priemyselnej školy dopravnej vo Zvolene.

V programe Show your talent, ktorý trval sedem mesiacov, zažili účastníci dve víkendové školenia, kde sa naučili komunikovať či pracovať v tíme. Absolvovali tiež päť praktických workshopov, na ktorých hľadali problémy vo svojom okolí, ktoré by následne mohli vyriešiť svojim tímovým projektom.

Tak vznikli štyri originálne projekty. Prvý s názvom „Vieš, čo ješ?“, ktorý bol zameraný na zdravé stravovanie. Druhý projekt „S chladnou hlavou na cesty“ sa snažil zvýšiť povedomie o rizikách dopravných nehôd a používania bezpečnostných prvkov u žiakov základných škôl.

Vďaka tretiemu projektu „Flex zone“ vznikla na dopravnej škole oddychová zóna z paliet, kde môžu študenti tráviť voľný čas cez prestávky. Posledný z projektov „Try and see“ ukázal študentom, ako vyzerá práca v armáde a ako sa stať profesionálnym vojakom.

Študenti získali v programe aj svojho mentora, ktorý im pomáhal s osobnostným rozvojom. Aj vďaka nemu tak mohli objaviť svoj potenciál a začať rozvíjať svoj talent. Získané skúsenosti tak môžu mladí ľudia využiť v praxi, či už v budúcom zamestnaní, alebo vo svojej firme.

Zapojení študenti aj učitelia dostali v závere konferencie aj certifikáty o úspešnom absolvovaní programu. Jeho realizátorom je OZ TEAM, CVČ – JUNIOR a SPŠ dopravná vo Zvolene. Program sa uskutočnil pod záštitou primátorky mesta Zvolen a predsedu BBSK.

Jaro Dodok, OZ TEAM

 


 
 


Úvodná stránka