Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Prehľad správ

Do Zvolena prišiel jazz!Vytlačiť
 

V polovici apríla ožilo mesto pod Pustým hradom jazzovou muzikou. Zvolenčania si mohli užiť hudbu v podaní umelcov a kapiel ako Mike Parker's Trio Theory z USA, gitaristu Andreasa Varadyho, rock-pop-jazzovej aj hip-hopovej slovenskej kapely Darkness Positive, Tria Pavel Morochovic a iných. Nesmel chýbať Peter Lipa, tentoraz mladší.

dnes jazz 3.jpgFestival Dnes jazz sa pokúsil vyplniť dieru na lokálnom hudobnom poli. „Jazzový festival Zvolenu a jeho širokému okoliu chýbal veľmi dlho. Túto absenciu sa podarilo vyplniť vydareným úvodným ročníkom festivalu minulý rok, ktorého sa zúčastnili mimo iných aj jazzové legendy Peter Lipa, Laco Déczi, či bulharská jazz-soulová speváčka Ruth Koleva, ktorá je nominovaná na Grammy za jej posledný album Truth,“ hovorí Tomáš Kršňák z Promusic.

„Peter Lipa sa na festivale minulý rok vyjadril, že podobne začínali aj dnes už veľké Bratislavské jazzové dni, dokonca aj v podobných priestoroch a veľmi sa teší, že takýto festival v dnešnej dobe vôbec vznikol. Verí, že sa mu podarí udržať a rásť, pretože slovenská hudobná scéna to potrebuje,“ priblížil Kršňák.

Súčasťou oboch ročníkov vo Zvolene boli aj diskusie s umelcami a hudobnými odborníkmi na rôzne hudobné témy. Nemohla chýbať výstava fotiek. „Zvolen je križovatkou ciest, prečo by nemohol byť križovatkou jazzu? Miestom, kde sa cesty zážitkov, ľudí a hudby budú pretínať a spájať,“ kladie rečnícku otázku Kršňák.

Festival sa konal vo výnimočných priestoroch Zvolenského zámku a už tradične aj v Dome kultúry ŽSR vo Zvolene.

-eh-

FOTO: Ľubo Vojtek


 
 


Úvodná stránka