Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Prehľad správ

Dni Borovej hory so sebou priniesli novú zastávkuVytlačiť
 

V rámci úpravy sídlisk a projektu Zvolen mesto farieb  sa mesto spoločne s Podborovským spolkom rozhodli opraviť pre obyvateľov autobusovú zastávku na Borovianskej ulici. Okrem vyčistenia vnútorného priestoru zahŕňa rekonštrukcia aj kompletnú výmenu stien zastávky a ich vymaľovanie.

3_Dni Borovej hory.jpg

Autorom návrhu maľby je nitriansky výtvarník Aero310 a pri realizácii napomáha aj zvolenský umelec Jozef Spodniak, známy pod pseudonymom Panika71. „Zámerom je zastávku namaľovať, ale aj zapojiť hru svetiel. V návrhu je zakomponovaná príroda, ktorá je pre sídlisko Podborová charakteristická , a hlavným motívom je sova,“ vysvetľuje umelec Panika71 .

Objekt bol dlho v zlom stave a bez záujmu ľudí , čím priťahoval vandalov, ktorí ho ešte viac zničili. „Revitalizácia pomôže zabrániť ďalšiemu chátraniu a devastácii objektu, zároveň tak vzniká kultúrne a zaujímavé miesto pre obyvateľov a návštevníkov Podborovej,“ uviedol Vladimír Ľupták, zástupca primátorky mesta Zvolen.3_Dni Borovej hory 2.jpg

Prvá júnová sobota v znamení dobrej nálady

Zastávka sa opravuje pri príležitosti Dní Borovej hory, ktoré sa konali prvú júnovú sobotu. Akcia má svoju tradíciu už od roku 2013. Tento rok na nej vystúpili hudobné skupiny Pigs On The Wing či mestská policajná rocková kapela Police Team. Návštevníci ju mohli zakončiť nedeľnou omšou v dome kultúry, ktorá sa následne presunula pod holé nebo.  

-luh-


 
 


Úvodná stránka