Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Prehľad správ

Mesto obnoví ďalší školský dvorVytlačiť
 

Po športovisku v areáli Základnej školy na Hrnčiarskej ulici (5. ZŠ) prichádza na rad Základná škola na Námestí mládeže (9. ZŠ). Aj na sídlisku Západ tak už o pár mesiacov vyrastie moderné športovisko s úplne novými povrchmi, ktorým bude dominovať tartan. Slúžiť bude deťom 9. základnej školy aj širšej športovej verejnosti.

ix.skola.jpg

Vybudovanie štvordráhového bežeckého oválu dĺžky 250 metrov, sektorov pre skok do diaľky, vrh guľou, hod kriketovou loptičkou či šprintérska rovinka. To všetko sľubuje rozsiahla rekonštrukcia atletického areálu základnej školy na sídlisku Západ.

Investícia za takmer 380 tisíc eur

„Len nedávno sme pre Zvolenčanov otvorili brány novozrekonštruovaného školského dvora pri 5. základnej  škole. Dnes sa púšťame do práce aj na sídlisku Západ a postupujeme tak ďalej v snahe zlepšiť podmienky športového rozvoja žiakov jednotlivých základných škôl. Myslíme pritom samozrejme aj na všetkých Zvolenčanov, ktorí chceli športovať v dôstojnejších podmienkach, no doposiaľ veľmi nemali kde,“ uviedla primátorka mesta Lenka Balkovičová. Mesto podľa jej slov bude financovať práce z vlastného rozpočtu, na rekonštrukciu školského dvora pri 9. ZŠ má vyčlenených 378 tisíc eur.

„Práce sa začali 15. mája a mali by byť ukončené do šiestich mesiacov. Najväčší rozsah chystáme na letné prázdniny, keď bude škola mimo prevádzky, aby dopad na proces výučby bol čo najmenší,“ hovorí Soňa Chrastinová z odboru výstavby, životného prostredia a dopravy zvolenského mestského úradu.

Ďalšie rekonštrukcie

Mesto Zvolen zobralo obnovu školských dvorov ako svoju prioritu už v minulom volebnom období. Podľa vtedy schválenej koncepcie rozvoja a revitalizácie ihrísk a športovísk na školách  by každý rok malo byť zrekonštruované ihrisko jednej základnej školy. „Popri prácach na obnove školského areálu pri 9. ZŠ momentálne prebieha aj príprava obnovy športového areálu pri ZŠ J. Alexyho (7. ZŠ),“ doplnila Soňa Chrastinová.

-luh-

-ms-

Zaujímavosti:

  • 9. sa v minulosti radila k najväčším základným školám na Slovensku,
  • mesto počíta s úplnou alebo čiastočnou obnovou školských dvorov pri všetkých svojich základných školách,
  • ako prvý prešiel rekonštrukciou školský dvor pri 5. ZŠ, dnes už slúži aj pre potreby športovej verejnosti,
  • dlhodobo je naplánovaná aj rekonštrukcia športoviska pri 6. ZŠ, vzhľadom na nové skutočnosti pri príprave stavby bude nutné prepracovať projektovú dokumentáciu
 

 
 


Úvodná stránka