Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Prehľad správ

Horúca jazzová noc pod hviezdamiVytlačiť
 

Fanúšikovia jazzu si 17. júna prídu na svoje. Na námestí sa im predstaví jazzová hviezda Ondřej Štveráček z Prahy, ale aj Big band Žilinského konzervatória či zvolenské Sweet little chicks.

Jazzové námestie.jpg

Spomínané formácie zavítajú do mesta v rámci Jazzového námestia, ktoré mesto každoročne usporadúva. „Večer je určený fanúšikom okrajovejších žánrov, fajnšmekrom. Mestská kultúra napokon nie je len o trhoch,“ hovorí Daniel Axmann zo Zvolenského kultúrneho centra. Návštevníci sa tak môžu tešiť na naozaj kvalitné jazzové predstavenie.

„Saxofonista Ondřej Štveráček patrí už dve dekády k najvýraznejším postavám nastupujúcej jazzovej generácie v Česku. Je hráčom takých formácií  ako orchester Gustava Broma či Big band Matúša Jakabčica,“ dopĺňa Axmann.

Števráček s vlastnou kapelou nahral už dva albumy a cestuje po všetkých dôležitých jazzových destináciách strednej Európy. Ako debutová doska What´s Outside, ovenčená nomináciou na cenu Anděl, tak aj nasledujúca The Form  zozbierali pochvaly od kritikov i zaslúženú pozornosť zo strany poslucháčov. Tohto speváka sa jednoducho oplatí zažiť – navyše rovno v centre Zvolena.

Okrem Štveráčka vystúpia v programe aj Sweet little chicks: Tribute to Andrews Sisters zo Zvolena. Večer zavŕši Big band Žilinského konzervatória. Vychutnajte si príjemný večer, ktorý bude opäť horúci. Tentoraz nielen kvôli počasiu.

-luh-


 
 


Úvodná stránka