Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Prehľad správ

Zámocké hry zvolenské rozžiaria mesto Vytlačiť
 

Tradičný festival predstaví v čase od 7. do 23. júna dvanásť rôznych inscenácií a jeden špeciálny večer s názvom Zámocká slávnosť, ktorý pripomenie to najlepšie z histórie DJGT a  ZHZ. Novinkou budú rozmanité sprievodné podujatia na trase divadlo – zámok.

Všetky inscenácie hlavného programu v rámci 46. ročníka divadelného festivalu odkazujú na niektorú z inscenácií v histórii divadla a zároveň prinášajú nové významy. Platí to aj pre zámockú premiéru S láskou sa nezahráva, ktorá otvorí v piatok 7. júna 2019 tohtoročné Zámocké hry zvolenské.

Zámocké hry.jpg

Festival privíta okrem slovenských divadiel aj české Klicperovo divadlo z  Hradca Králové, Slovenské vojvodinské divadlo z Báčskeho Petrovca a Divadlo Tošu Jovanovića zo srbského Zrenjaninu. To prináša v známej Shakespearovej hre Romeo a Júlia moderný výklad legendárneho príbehu milencov z Verony. „Inscenácia v réžii uznávaného Nikolu Zavišića získala ocenenia na rôznych festivaloch. Zaujme aj mladého diváka, pretože situuje príbeh znepriatelených rodov do dnešného digitálneho a konzumného sveta,“ hovorí Gabriela Valentínyová, vedúca obchodno-marketingového oddelenia DJGT. Inscenácia v srbskom jazyku bude uvedená so slovenskými titulkami na nádvorí zvolenského zámku dňa 18. júna.

Premiérové sprievodné podujatia na trase divadlo – zámok  tento rok prenesú festivalovú atmosféru aj za pomedzie zámockého nádvoria. Na všetky z nich je vstup voľný. Patria k nim Festivalové telegramy, krátke pouličné predstavenia na tému inscenácie dňa,  celodenný pouličný happening na trase divadlo – zámok v otvárací deň festivalu, Oživené múry, teda tri večery s interaktívnymi svetelnými inštaláciami, v ktorých budú návštevníci svetelným sprejom oživovať minulosť na múroch fasád budov v centre Zvolene. 

Najstarší divadelný festival na Slovensku pod otvoreným nebom organizuje DJGT v spolupráci so SNG Bratislava – Zámok Zvolen. Pre jeho hviezdnu atmosféru ho radi navštevujú diváci z blízkeho i vzdialenejšieho okolia.

Mgr. art. Uršuľa Turčanová, dramaturgička DJGT Zvolen

 


 
 


Úvodná stránka