Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Prehľad správ

Zvolenčania budú v júni korzovať námestímVytlačiť
 

Námestie vo Zvolene sa počas júnových nedeľných popoludní zaplní hudbou, tancom, športom a zábavou. Zvolenčania si tak majú možnosť vyraziť do ulíc a obnovovať tradíciu mestského  korzovania.

Príjemná hudba z pódia, popíjanie kávičky na terasách, deti s pomaľovanými tvárami a ústami zašpinenými od zmrzliny. K tomu spokojné vychádzky so psami či rodiny piknikujúce na trávnikoch. Aj takto vyzerajú júnové zvolenské korzá.

Korzo.jpg

„Nedeľné korzá budú v júni opäť pestré a na každé z nich sme si pripravili inú tematiku. Nebudú chýbať Dielničky pre šikovné ručičky s Tromi orieškami pre deti, zaujímavé predstavenia a aktivity rozložené po celom námestí,“ hovorí každoročný spoluorganizátor a známy herec Rado Kuric.

Dokopy sa Zvolenčania môžu tešiť na štyri korzá, a to v termínoch 9., 16., 23. a 30. júna. Program sa bude začínať vždy od 17.00. Tematickým zameraním korz sa organizátori chceli hlavne priblížiť ľuďom. „Prvé korzo bude v znamení zvierat. Predstaví sa nám najúspešnejší reprezentant dogfrisbee na Slovensku  Patrik Szöcs, chovatelia sa dozvedia mnoho o svojich štvornohých miláčikoch, pre psíkov bude pripravený stánok s možnosťou zastrihovania  pazúrikov a čistenia uší a pre deti zas divadielko O kozliatkach v podaní Divadla z domčeka,“ vysvetľuje Kuric. Podujatie bude moderovať známa slovenská moderátorka a zároveň aj veľká milovníčka zvierat  Janka Hospodárová.

Zvolenské korzo 2019.jpg

Druhé korzo bude naopak venované športu. „Na návštevníkov čakajú rôzne športové aktivity  ako volejbal na námestí, škola in-line korčuľovania, lezecké aktivity, svet elektrobicyklov a cvičenie jogy. Tešiť sa môžu aj na cyklotrialové vystúpenie Jána Kočiša, majstra sveta v outdoorovej trial show,“ dodáva Rado Kuric. Chýbať nebudú ani ukážky HKM Zvolen, Karate klubu URAKEN, MFK Zvolen a mnohých ďalších.

Tretí týždeň sa už môžete tešiť na korzo v štýle muzikálu. Bude totiž úzko prepojené s 12. ročníkom Muzikálového festivalu Jozefa Bednárika v kúpeľoch na Sliači. Predstavia sa hviezdy slovenských muzikálov ako Patrik Vyskočil, Róbert Halák, Vladislav Plevčík, Romana Dang Van a ďalší. Chýbať nebude ani hudobné predstavenie Petra Adamova. „Vrcholom 3. korza bude pre Zvolenčanov vystúpenie Petra Cmoríka s kapelou Koncert. Na pódiu vystúpia aj ďalší vzácni hostia a slávnostne tiež odhalíme hviezdu významným  Zvolenčanom,“ objasňuje Kuric.

Posledné júnové korzo bude tanečné a podľa slov Rada Kurica sa Zvolenčania majú na čo tešiť: „Vystúpia nielen deti z tanečnej školy Štefana Chleba Wanted, ale aj chlapci zo skupiny STRED CREW so svojim b-boyingovým číslom a tanečníci z Fáber Dance Team. V detskej zóne zažiari aj detská kapela MAYA GAL HANNA.“

Zvolenské korzá sú otvorené nielen obyvateľom mesta , ale aj slobodným umelcom a občianskym združeniam. Pre viac informácií o aktuálnom dianí sledujte facebookové stránky Zvolenské korzo alebo Facebook mesta Zvolen. 

-luh-


 
 


Úvodná stránka