Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Prehľad správ

Keď mladí dostanú možnosť diskutovať na dôležité témyVytlačiť
 

Veľmi aktuálna téma Ľudské práva vs. extrémizmus tvorila ústrednú myšlienku podujatia  Heuréka – konferencia  pre mladých ľudí. Tá sa vo Zvolene konala 14. a 15. mája pod záštitou primátorky mesta Lenky Balkovičovej.

Heuréka.JPG

Jej cieľom bolo poučiť mladých o prevencii extrémizmu, antisemitizmu, xenofóbie, homofóbie
a o dodržiavaní ľudských práv. „V dnešnej dobe je potrebné rozvíjať kritické myslenie u mladých ľudí. Čím viac informácií a rôznych zážitkov získajú, tým ľahšie si môžu utvoriť vlastný názor na dané témy,“ vyjadrila sa hlavná organizátorka konferencie a riaditeľka SCVČ HEURÉKA Alena Mičian Ostrihoňová.

V rámci konferencie členovia vrstovníckej skupiny Zvolenské svetielka odprezentovali zážitky
z výchovno-vzdelávacích aktivít, ktorými si počas školského roku prešli. Účastníci si mohli vypočuť príspevky dospelých lektorov – odborníkov na dané témy a aj prezentácie svojich rovesníkov
zo základných a stredných škôl zo Slovenska i z Ukrajiny.

11731767_947946798577260_7833892638514106936_o.jpg

Celý program bol doplnený o zaujímavé kultúrne vsuvky. Zahrala i kapela mestskej polície.  „Na jednom pódiu sa stretli v spoločnom programe mnohí hudobníci  – členovia rómskeho FS Romano Jilo, študentky z konzervatória, študenti zo SOŠ drevárskej z kapely Králi a pedagógovia zo SZUŠ Heuréka. To bol ten najkrajší a najhodnotnejší príklad búrania predsudkov,“ uzatvára Alena Mičian Ostrihoňová.

Konferencia bola vrcholom projektu, ktorému sa členovia skupiny Zvolenské svetielka venovali po celý školský rok. Zúčastnili sa niekoľkých besied a zážitkových aktivít s rôznymi lektormi z Mestskej polície vo Zvolene, z Centra komunitného organizovania a tiež s expertkou na tému holokaust. Lektori z CKO si zvolili okrem tradičných besied i formu tzv. Živých knižníc, prostredníctvom ktorých sa deti mohli dozvedieť ich životné príbehy  – tie všetkých prítomných hlboko zasiahli.

-luh-

 

 
 


Úvodná stránka