Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Prehľad správ

Aktívne leto vo ZvoleneVytlačiť
 

V našom meste a v jeho okolí si môžete leto naozaj užiť. Prinášame hneď niekoľko tipov na možnosti letného športovania, turistiky či cvičenia priamo v prírode. Budeme radi, ak vás inšpirujú, ak odporúčané miesta navštívite aj so svojimi deťmi či známymi, ak im ukážete krásy Zvolena a jeho okolia a strávite tak príjemný čas.

5_Aktívne leto (3).jpg

Cyklistika

Zvolenský trojlístok pre ozajstných cyklistov

Tento okruh okolo Zvolena má tvar troch listov. Je určený pre zdatných cyklistov vlastniacich najmä horské bicykle. Po ceste sa môžete zastaviť pri malebnom Turovskom vodopáde, Dobronivskom hrade a ďalších zaujímavých pamiatkach.

Štart: sídlisko Sekier, vodná nádrž Môťová
Trasa: Zvolen (Sekier) – Slatinka – Lukové – Sliač – Kováčová – Dolná Poruba – Turová – Budča – Ostrá Lúka – Horné Breziny – Dobrá Niva – Podzámčok – Kráľová – Zvolen (Sekier)
Dĺžka: 100 km
Prevýšenie: 2 200 m

Výlet na bicykli, ktorý poteší deti aj dospelých

Cyklistická trasa zo Zvolena do Banskej Bystrice je so svojou dĺžkou 21 kilometrov vhodná pre celú rodinu od jej najmladších až po najstarších členov.  Zastaviť sa môžete v drevenom kostolíku či pri zvonici v obci Hronsek, navštíviť dvestoročnú lipu alebo vodný hrad. Trasa je vhodná aj pre detské či mestské bicykle.   

Štart: rieka Hron pri vstupe do Zvolena od Banskej Bystrice
Trasa: pozdĺž rieky Hron – sídlisko Podborová – Sliač – Veľká Lúka – Hronsek – Vlkanová – Banská Bystrica (časť Radvaň)
Dĺžka: 21 km
Prevýšenie: 50 m

Turistika

V okolí Zvolena v kotline Nízkych Tatier má každý milovník prírody mnoho možností prežiť príjemné chvíľky priamo v jej lone. Inšpirujte sa niekoľkými trasami, ktoré môžete, vybavení turistickými topánkami, navštíviť so svojimi najbližšími. 

5_Aktívne leto.jpg

Zelené trasy

Trasa: Sliač, kúpele – Zolná – Očová
Dĺžka: 14 km

Trasa: Tŕnie – Sielnická Poľana
Dĺžka: 9 km

Žlté trasy

Trasa: „Neresnícky okruh“ (Zvolen – Breziny – Červený medokýš – Zvolen)
Dĺžka: 20 km

Trasa: Zvolen – Lieskovec – Sliač, kúpele
Dĺžka: 18 km

Modré trasy

Trasa: Očová – Zvolenská Slatina – Kalinka
Dĺžka: 15 km

Trasa: Zvolen – Pustý hrad – Zvolen
Dĺžka: 7 km

Náučné chodníky

Náučný chodník údolím Slatiny

Chodník vedúci popri rieke Slatina určite má svojim návštevníkom čo ponúknuť. Začína sa na konci vodnej nádrže Môťová, pokračuje cez mostík ponad Slatinu a po ľavej strane rieky, ďalej cez dedinku Slatinka a späť na začiatok po pravom brehu rieky. Návštevníci si tu užijú pohľady na pestrý biotop, v ktorom bolo zistených viac ako 550 druhov rastlín a vyše 120 druhov vtákov. 

Dĺžka: 6,5 km

Náučný chodník Pustý hrad predstaví množstvo zaujímavostí

Lesný turistický chodník na Pustý hrad je ako stvorený na prechádzky s rodinou a objavovanie zaujímavostí o niekdajšom kráľovskom hrade. Po ceste vás čaká 20 náučných tabúľ, ktoré vyrozprávajú príbehy archeologických, stavebno-historických ale aj prírodných bádaní na zrúcanine Pustého hradu.  

Dĺžka: 6,4 km
Prevýšenie: 271 m

5_Aktívne leto (2).jpg

Fitnes v prírode

Cvičenie priamo v mestskom parku Lanice

V parku Lanice si môžu milovníci posilňovania dopriať tréning pod holým nebom, kedykoľvek sa im zachce. Zostava cvičiacich prvkov obsahuje desať súčastí na precvičovanie rovnováhy a posilňovanie rôznych svalových skupín. Sú na to určené kladiny, skákadlá, hrazdy či šplhadlá. Cvičenie je vhodné pre deti aj dospelých a pre všetkých záujemcov bez ohľadu na úroveň ich fyzickej kondície.

Crossfitové ihrisko na Sekieri

Miestom vhodným pre budovanie dobrej kondície a pevnejších svalových partií je crossfitové ihrisko v areáli bývalého osemročného gymnázia na Sekieri. Na jednoduchých zariadeniach si mládež či dospelí môžu kombinovať širokú paletu cvikov a do posilňovania tak kompletne zapojiť celé telo.

Na vonkajšie posilňovne do Budče i Lieskovca

Fitnes ihrisko v Lieskovci je obľúbené hlavne pre svoju širokú škálu cvičebných zariadení, na ktorých si záujemcovia precvičia celé telo, a to hlavne so svojou vlastnou váhou. Navyše sa nachádza na okraji lesa, a tak sa tu cvičí vo veľmi príjemnom chládku. V Budči si naopak milovníci pohybu zacvičia aj so svojimi deťmi, keďže hneď vedľa cvičiacej zóny sa nachádza aj detské ihrisko, kde majú deti voľnosť, ale zároveň sú pod dohľadom rodičov.


 
 


Úvodná stránka