Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Prehľad správ

Do Zvolenského chodníka slávy pribudli ďalšie osobnostiVytlačiť
 

K zvolenským dlaždiciam slávy, ktorými si obyvatelia mesta uctili legendárnych hercov Andreja Mojžiša a Juraja Slezáčka, pribudli v júni na zvolenskom chodníku slávy ďalšie významné mená.  

Súčasťou skupiny výnimočných zvolenských rodákov zvečnených na chodníku sa v júni stali aj ikona slovenského humoru, výnimočný herec a neopakovateľný textár Milan Lasica a taktiež talentovaný športovec, futbalista a hlavne tréner Václav Ježek.

IMG_7488.JPG

„Celé popoludnie a podvečer spojený s odhalením tabúľ sprevádzal pestrý program, kde si Zvolenčania vypočuli excelentných muzikálových hercov z Novej scény a niekoľkonásobného zlatého slávika Petra Cmoríka s kapelou,“ vyjadril sa autor projektu Zvolenského chodníka slávy Ján Kubiš. Svojou návštevou mesto poctil aj Milan Lasica.

Na našich rodákov sme hrdí

Václav Ježek bol futbalistom ŠK Jaroměř a Spartak Hradec Králové, hráčom Slávie Banská Bystrica a neskôr trénerom Sparty Praha a manažérom Slávie Praha. Roku 1976 sa mu ako trénerovi podarilo doviesť československé reprezentačné mužstvo k titulu majstrov Európy. Je taktiež autorom memoárovej knihy Trénoval jsem mistry a výhercom ankety českých trénerov o najlepšieho českého futbalového trénera 20. storočia. Je po ňom pomenovaný Memoriál Václava Ježka organizovaný od roku 1994 pre mládežnícke reprezentačné výbery.

Milan Lasica je slovenský humorista, dramatik, prozaik, textár, herec, režisér, moderátor a spevák. Spolu s Júliusom Satinským vytvorili jednu z najobľúbenejších komických dvojíc v bývalom Československu. V roku 1997 získal Krištáľové krídlo za celoživotné dielo spoločne s Júliusom Satinským a je nositeľom medaily Za zásluhy. Získal aj štátne vyznamenanie Pribinov kríž II. triedy za významné zásluhy v oblasti kultúry z rúk prezidenta v roku 2005 a na konte má tiež cenu Igric za herecký výkon vo filme Obsluhoval jsem anglického krále (2006).


 
 


Úvodná stránka