Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Prehľad správ

Zvolenčania sú FIT, nielen ITVytlačiť
 

Celoslovenská kampaň Do práce na bicykli vyvrcholila a jej účastníci dostali koncom júna svoje právoplatné ocenenia aj vo Zvolene. Šiesty ročník kampane so sebou priniesol rekordné počty cyklistov aj ušetrených kilogramov CO2.

8_Zvolenčania sú FIT nielen IT.jpg

Do projektu sa zaregistrovalo takmer sto slovenských samospráv, z toho cez 1 400 spoločností a 3 700 tímov. Dokopy teda išlo o rekordných 12 678 účastníkov. Za celé trvanie kampane najazdili cyklisti vyše milión kilometrov a Slovensku tak ušetrili takmer 333 000 kilogramov CO2!

Ani zvolenskí cyklisti nezaháľali. V počte najazdených kilometrov sa umiestnili na 15. mieste a spoločne najazdili cez 15 000 kilometrov. Zvolenským občanom ušetrili takmer 5 000 kilogramov CO2. Poslednú júnovú stredu si za svoje skvelé výkony odniesli aj ocenenia odovzdávané primátorkou mesta Lenkou Balkovičovou.  

Do práce na bicykli je národná kampaň, ktorej hlavným cieľom je podporiť rozvoj cyklistickej dopravy v mestách. Organizátori ňou vyzývajú samosprávy na Slovensku, aby vytvárali kvalitné podmienky pre ekologické druhy dopravy v meste a chcú aj motivovať zamestnávateľov, aby budovali vo svojich sídlach vhodné podmienky pre zamestnancov dochádzajúcich na bicykli. Motiváciu však potrebujú aj samotní zamestnanci, aby viac používali túto formu alternatívnej dopravy pri každodennom cestovaní nielen do práce.


 
 


Úvodná stránka