Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Zvolenské noviny

Prehľad správ

Prípravy na Dni mesta Zvolen sú v plnom prúde. Vystúpi aj Le Pajaco

Dni mesta.jpgNa zvolenskom námestí to bude koncom mája opäť žiť. Dni mesta Zvolen odštartujú spevom, hudbou a tancom letnú kultúrnu sezónu v meste.

viac...


 

Zlú dopravu v meste môžeme zmeniť aj bicyklom. Výzva platí pre firmy aj študentov škôl

cyklopozitív.jpgVymeniť auto za bicykel nie je až také náročné. Za nechuťou urobiť zmenu je zvyčajne strach či pohodlnosť.

viac...


 

Peter Krnáč: „Orientačný beh je náročnejší, koordinuje bežecké schopnosti a núti človeka používať rozum.“

krnáč.JPGVždy tvrdil, že nebude behať, lebo je to strašný šport. Svojich prvých pretekov sa zúčastnil v roku 2009 ako 32-ročný a s prestávkami sa orientačnému behu venuje dodnes. Rozbieha aktivity a pripravuje preteky, ktorými chce osloviť aj Zvolenčanov. Peter Krnáč z Viatoris Zvolen.

viac...


 

Posvieťte si v máji na múzeá! A na remeslá nezabudnite!

noc múzeí.jpgUž po štvrtýkrát sa aj tento rok, v sobotu 18. mája, môžete tešiť na spoločnú Noc múzeí a galérií vo zvolenských a bystrických múzeách a galériách a s bohatým programom pre všetkých! Podujatie je spojené aj so Zabudnutými remeslami na Zvolenskom zámku.

viac...


 

Zlú dopravu v meste môžeme zmeniť aj bicyklom. Výzva platí pre firmy, aj študentov škôl.

cyklopozitív z rozhovorov.JPGVymeniť auto za bicykel nie je až také náročné. Za nechuťou urobiť zmenu je zvyčajne strach či pohodlnosť.

viac...


 

Vo Zvolene nám pribudlo 20 nových talentov

Show your talent konferencia do novín.jpgPilotný ročník rozvojového programu pre stredoškolákov Show your talent vyvrcholil slávnostnou konferenciou 4. apríla na Mestskom úrade vo Zvolene. Študenti spolu s učiteľmi ukázali svoj talent a odprezentovali výsledky svojho polročného úsilia.

viac...


 

Učitelia si zaslúžia našu pozornosť a vďaku.

i_5523933.jpgPoďakovať im môžeme rôznymi spôsobmi – priamo v škole im za ich prácu môžu prejaviť vďaku žiaci, ako aj riaditelia či rodičia. Ďakovať učiteľom by mali rovnako štát či samospráva, pre ktorých títo ľudia vychovávajú ďalšiu generáciu.

viac...


 

Účasť na európskych voľbách býva nízka – neuvedomujeme si ich dôležitosť

voľby eú.jpgHoci Slovensko vďačí Európskej únii za veľa, neuvedomujeme si to – záujem ľudí o voľby a samotnú Európsku úniu je podľa štatistík nízky.

viac...


 

Na mestský úrad zavítala jar

IMG_0920xxx.jpgPrízemie Mestského úradu vo Zvolene v stredu 10. apríla zakvitlo žltou farbou zlatého dažďa a narcisov, zavoňalo vôňou rozkvitnutej čerešne, kvitnúcich gaštanov, tulipánov a ožilo vravou zručných žien z klubov dôchodcov mesta Zvolen.

viac...


 

Zvolen navštívil veľvyslanec z najzelenšej ambasády. Prišiel nás inšpirovať

DSC00115.jpgTesne pred Veľkou nocou sa vo Zvolene opäť zastavil zástupca veľvyslanca Holandského kráľovstva na Slovensku – Martijn Lambarts. Spolu s členmi slovenského Inštitútu cirkulárnej ekonomiky prišiel porozprávať o svojich skúsenostiach so zeleným úradovaním či obstarávaním.

viac...


 
Položky 31-40 z 290


Úvodná stránka