Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Zvolenské noviny

Prehľad správ

Za 3 mesiace 27 podujatí a 196 návštev v KONEKTE

DSC07020(1).jpgProjekt Záruky pre mladých vo zvolenskom regióne sa blíži do svojej záverečnej časti. Zvolen je prvé a jediné mesto na Slovensku, ktoré skutočne naplnilo európsky projekt Záruk.

viac...


 

Bez stromov neprežijeme, miesta na ich výsadbu musíme hľadať

DSC03847.jpgKedy sú výruby v meste na mieste a kedy škodia? Ako je to so sadením? Prečo sa nedá sadiť všade?

viac...


 

Prípravy na Dni mesta Zvolen sú v plnom prúde. Vystúpi aj Le Pajaco

Dni mesta.jpgNa zvolenskom námestí to bude koncom mája opäť žiť. Dni mesta Zvolen odštartujú spevom, hudbou a tancom letnú kultúrnu sezónu v meste.

viac...


 

Zlú dopravu v meste môžeme zmeniť aj bicyklom. Výzva platí pre firmy aj študentov škôl

cyklopozitív.jpgVymeniť auto za bicykel nie je až také náročné. Za nechuťou urobiť zmenu je zvyčajne strach či pohodlnosť.

viac...


 

Peter Krnáč: „Orientačný beh je náročnejší, koordinuje bežecké schopnosti a núti človeka používať rozum.“

krnáč.JPGVždy tvrdil, že nebude behať, lebo je to strašný šport. Svojich prvých pretekov sa zúčastnil v roku 2009 ako 32-ročný a s prestávkami sa orientačnému behu venuje dodnes. Rozbieha aktivity a pripravuje preteky, ktorými chce osloviť aj Zvolenčanov. Peter Krnáč z Viatoris Zvolen.

viac...


 

Posvieťte si v máji na múzeá! A na remeslá nezabudnite!

noc múzeí.jpgUž po štvrtýkrát sa aj tento rok, v sobotu 18. mája, môžete tešiť na spoločnú Noc múzeí a galérií vo zvolenských a bystrických múzeách a galériách a s bohatým programom pre všetkých! Podujatie je spojené aj so Zabudnutými remeslami na Zvolenskom zámku.

viac...


 

Zlú dopravu v meste môžeme zmeniť aj bicyklom. Výzva platí pre firmy, aj študentov škôl.

cyklopozitív z rozhovorov.JPGVymeniť auto za bicykel nie je až také náročné. Za nechuťou urobiť zmenu je zvyčajne strach či pohodlnosť.

viac...


 

Vo Zvolene nám pribudlo 20 nových talentov

Show your talent konferencia do novín.jpgPilotný ročník rozvojového programu pre stredoškolákov Show your talent vyvrcholil slávnostnou konferenciou 4. apríla na Mestskom úrade vo Zvolene. Študenti spolu s učiteľmi ukázali svoj talent a odprezentovali výsledky svojho polročného úsilia.

viac...


 

Učitelia si zaslúžia našu pozornosť a vďaku.

i_5523933.jpgPoďakovať im môžeme rôznymi spôsobmi – priamo v škole im za ich prácu môžu prejaviť vďaku žiaci, ako aj riaditelia či rodičia. Ďakovať učiteľom by mali rovnako štát či samospráva, pre ktorých títo ľudia vychovávajú ďalšiu generáciu.

viac...


 

Účasť na európskych voľbách býva nízka – neuvedomujeme si ich dôležitosť

voľby eú.jpgHoci Slovensko vďačí Európskej únii za veľa, neuvedomujeme si to – záujem ľudí o voľby a samotnú Európsku úniu je podľa štatistík nízky.

viac...


 
Položky 51-60 z 312


Úvodná stránka